تبلیغات
خبر رسان ایران و جهان - باید زمینه بهترین پذیرایی از زائران نوروزی فراهم شود
جمعه 26 اسفند 1390

باید زمینه بهترین پذیرایی از زائران نوروزی فراهم شود

• نوشته شده توسط: مینا ب

قائم‌مقام تولیت آستان‌قدس رضوی:
باید زمینه بهترین پذیرایی از زائران نوروزی فراهم شود

خبرگزاری فارس: قائم‌مقام تولیت آستان‌قدس رضوی گفت: حرم مطهر رضوی در نوروز کانون توجهات ارادتمندان و شیفتگان اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) از سراسر جهان است و باید بهترین شرایط پذیرایی از زائران در این ایام فراهم آید.

خبرگزاری فارس: باید زمینه بهترین پذیرایی از زائران نوروزی فراهم شود

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌قدس رضوی، سید احمد علوی در نشست هماهنگی مدیران اجرایی حوزه‌های دست‌اندرکار امور زائران نوروزی آستان‌قدس رضوی در حرم مطهر رضوی اظهار کرد: خدا را شاکریم که توفیق و افتخار میزبانی میهمانان و خیل مشتاقان ساحت مقدس حضرت رضا(ع) را داریم و امیدواریم بتوانیم بهترین خدمات را در زمینه‌های مختلف ارائه کنیم.

وی افزود: ایام نوروز به دلیل تشرف اقشار مختلف جامعه به حرم مطهر، بستر و فرصت مناسبی برای ترویج معارف دینی و رضوی به شمار می‌رود و باید علاوه بر خدمات به زائر، در حوزه‌های فکری، فرهنگی و معرفتی نیز بتوانیم خوراک مناسبی ارائه دهیم.

وی تصریح کرد: در نگاه اسلام و در آداب و سنن اسلامی و ایرانی، میهمان همواره از جایگاه والایی برخوردار است، اما زائر بارگاه منور رضوی که میهمان امامی رئوف و بزرگوار است، می‌طلبد که با اهتمامی مضاعف و در نهایت تکریم و احترام رفتار شود.

علوی با بیان اینکه انسان همواره تلاش می‌کند بهترین پذیرایی را از یک میهمان به جا آورد، گفت: میزبانی از زائران بارگاه منور رضوی که میهمانانی ویژه هستند و با نگاهی معنوی و خاص و با در نظر گرفتن حاجات معنوی پای به این حریم گذاشته‌اند، ایجاب می‌کند که با نهایت عطوفت، مهربانی، ادب و با بهترین امکانات، بهترین نوع خدمات‌ و شایسته‌ترین برنامه‌های فرهنگی از آنان پذیرایی شود.

قائم‌مقام تولیت آستان قدس رضوی خطاب به خدمتگزاران بارگاه منور رضوی تأکید کرد: تداوم خدمتگزاری در این بارگاه نورانی و کثرت حضور زائران، ما را در شرایطی قرار دهد که توأم با آشنایی کامل از سیره رضوی و ارائه خدمات به زائران باشد.

وی مراسم نوروز و به‌ویژه لحظه تحویل سال در حرم مطهر را به دلیل حضور گسترده اقشار مختلف و زمزمه دعای «یا مقلب‌القلوب»، اجتماع باشکوه و کنگره عظیم ارادتمندان خواند و تصریح کرد: باید خدمات و برنامه‌های ما به‌گونه‌ای باشد که زمینه تحول به «احسن‌الحال» را برای زائران در لحظات تشرف به حرم مطهر و پس از آن به عنوان توشه‌ای معنوی در پی داشته باشد.

علوی با بیان اینکه مردم دنیا امروز تشنه عدالت و معنویت هستند، اظهار کرد: امروز نگاه مردم جهان متوجه مراکزی است که دارای فضای معنویت، صداقت، مهربانی، وحدت و صمیمیت است و در رأس این مراکز، حرم مطهر رضوی است.

وی افزود: زائری که در لحظات تحویل سال به حرم مطهر رضوی مشرف می‌شود، می‌خواهد خودش را به مدت یک سال از جهات فکری، فرهنگی، معنوی و فیزیکی بیمه کند و وظیفه ماست که شرایط مطلوب را در این زمینه فراهم کنیم.

انتهای پیام/س10


نظرات()