تبلیغات
خبر رسان ایران و جهان - مبنای انقلاب‌های جهان اسلام است
جمعه 26 اسفند 1390

مبنای انقلاب‌های جهان اسلام است

• نوشته شده توسط: مینا ب

امام جمعه قیامدشت:
مبنای انقلاب‌های جهان اسلام است

خبرگزاری فارس: امام جمعه قیامدشت با اشاره به فراگیر شدن اسلام در جهان گفت: امروز مبنای انقلاب‌های جهان اسلام است.

خبرگزاری فارس: مبنای انقلاب‌های جهان اسلام است

به گزارش خبرگزاری فارس از جنوب استان تهران، حجت‌الاسلام والمسلمین سید داوود شاهچراغی در خطبه‌های نماز جمعه قیامدشت پس از توصیه همگان به تقوای الهی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم حاج سید احمد آقا خمینی و تبریک فرارسیدن بهار اظهار کرد: بر اساس دستور موکد اسلام صله رحم از آداب مهمی است که با تکیه بر آن دلها پاک و گرد و غبار کینه و عداوت از بین می‌رود.

امام جمعه قیامدشت افزود: بی توجهی به ارتباطات سالم و قطع روابط خانوادگی منشاء مشکلات فراوانی است و به این دلیل صله رحم در اسلام بسیار توصیه شده است.

وی در ادامه دید و بازدید خانواده‌ها و دوستان را از سنت‌های دینی و اسلامی ایرانیان دانست و تاکید کرد: در خلال آن مرد و زن به دیدار مومنان می‌شتابند و به صورت دسته جمعی صله رحم را به جا می‌آورند و باید مراقب باشیم که در دید و بازدیدهای خانوادگی رفتارها از حدود اسلامی خارج نشود و در ارتباطات، محرم و نامحرم در نظر گرفته شود، چرا که در غیر این صورت زمینه غضب خداوند فراهم می‌شود.

حجت‌الاسلام شاهچراغی با تاکید بر خانه تکانی دل ها بیان داشت:  همان گونه که خانه و کاشانه خود را از غبارها پاک و نظافت کرده ایم و طبیعت نیز در این ایام زیبا و سرسبز و تازه می‌شود، خانواده‌ها نیز با کنار گذاشتن کینه‌ها طبیعت دل را تازه و پاک کنند.

امام جمعه قیامدشت در بخش دیگری از سخنان خود بیداری اسلامی را یکی از حوادث شیرین سال 90 برشمرد و بر ضرورت رهبری صحیح انقلاب‌های نوپا در منطقه توسط انقلاب اسلامی عنوان کرد: باید خدا را شکر کنیم که در ایران امام خمینی (ره) را به عنوان رهبر انقلاب اسلامی داشتیم اما کشورهای دیگر از وجود چنین رهبری هوشیار و قدرتمندی محروم هستند ولی به هر حال ندای مردم در کشورهایی که به تازگی شاهد انقلاب بوده‌اند، ندای اسلامی است و مبنای انقلاب آنها نیز اسلام است و امیدواریم حرکت‌ها و موج‌های روز افزون بیداری اسلامی در جهان تا زمان ظهور حضرت حجت‌ (عج) ادامه یابد.

حجت‌الاسلام شاهچراغی تاکید کرد: ملت قهرمان ایران سال جدید را همچون سال 90 محکم‌تر و استوارتر و گوش به فرمان رهبر آغاز می‌کنند و با تلاش و پشتکار سعی بر سعی می‌کنند تا ایران اسلامی مقتدرتر از گذشته در جهان ظاهر شود.

امام جمعه قیامدشت در پایان تصریح کرد: دولت و همچنین مجلس وظایفی در قبال مردم دارند که باید به آن عمل کنند و سعی کنند مشکلات موجود برای برخی از مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی را حل کنند.

انتهای پیام/س10


نظرات()