تبلیغات
خبر رسان ایران و جهان - توسعه گردشگری از در سایه صنایع دستی
یکشنبه 28 اسفند 1390

توسعه گردشگری از در سایه صنایع دستی

• نوشته شده توسط: مینا ب

استاندار خراسان رضوی تاکید کرد
توسعه گردشگری از در سایه صنایع دستی

خبرگزاری فارس: استاندار خراسان رضوی گفت: توسعه اقتصاد گردشگری از طریق معرفی صنایع دستی و سایر ادارات استان به گردشگران و انتفاع هنرمندان استان باید محقق شود.

خبرگزاری فارس: توسعه گردشگری از در سایه صنایع دستی

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، محمود صلاحی عصر امروز در حاشیه بازدید از ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: آمار مسافران نوروزی اعلام شده از سوی خراسان رضوی به لحاظ انتخاب شاخص‌های آماری و روش‌های اندازه‌گیری آن جزء دقیق‌ترین آمار اعلام شده از سوی استان‌ها بود.

صلاحی در ارتباط با دلایل بالاتر بودن آمار برخی از استان‌ها نسبت به خراسان رضوی افزود: بر خلاف این استان‌ها، مبنای کار ما به جای میزان تردد آمار اقامت بوده است.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: احتساب نشدن آمار مسافران شهرستان‌های خراسان رضوی در آمار سال گذشته، از دیگر دلایل پایین‌بودن آمار مسافران اعلام شده استان نسبت به چند استان دیگر بوده است.

صلاحی از صدا و سیما به عنوان اصلی‌ترین اهرم معرفی شهرستان‌های استان به مسافران یاد کرد و افزود: هر چند بسیاری از کشورهای اروپایی به اندازه یکی از شهرستان‌های خراسان رضوی تاریخچه و سابقه تمدنی ندارند، اما متاسفانه این فرهنگ و تمدن اصیل برای مردم استان و نیز سایر مناطق کشور تبیین نشده است.

صلاحی تاکید کرد: در صورت معرفی‌نشدن تاریخ غنی ایرانی اسلامی کشور به جوانان، آنان به تاریخ، تمدن، داستان‌ها و فیلم‌های ساختگی سایر کشورهای فاقد هویت تاریخی غنی روی می‌آورند.

استاندار خراسان رضوی برنامه‌ریزی و تلاش برای حل این مسئله به اصلی‌ترین هدف ستاد دائمی تسهیلات سفر خراسان رضوی دانست و گفت: موصوف‌شدن این ستاد به واژه دائمی به معنای لزوم برنامه‌ریزی و اجرای آن به طور پیوسته در طول سال است.

صلاحی از عملکرد شایسته اعضای ستاد تسهیلات سفرها تقدیر و گفت: شتاب گرفتن روند کنونی کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای استان از دیگر اولویت‌های اساسی ستاد است.

استاندار خراسان رضوی از انجام بازدید سرزده  برخی بازارهای بررسی وضعیت قیمت‌ها و نحوه نظارت بازرسان در ایام نوروز خبر داد و افزود: اغماض در برابر توزیع کنندگان و عرضه‌کنندگان متخلف پذیرفتنی نیست.

انتهای پیام/س20


نظرات()