تبلیغات
خبر رسان ایران و جهان - هر هکتار درختکاری سدی است در برابر 60 هزار تن گرد و غبار
یکشنبه 28 اسفند 1390

هر هکتار درختکاری سدی است در برابر 60 هزار تن گرد و غبار

• نوشته شده توسط: مینا ب

مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی خبر داد
هر هکتار درختکاری سدی است در برابر 60 هزار تن گرد و غبار

خبرگزاری فارس: مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: هر هکتار درختکاری می تواند نزدیک به 3 تن اکسیژن در روز تولید کرده و مانع از انتشار 60 هزار تن گرد و غبار در محیط شود.

خبرگزاری فارس: هر هکتار درختکاری سدی است در برابر 60 هزار تن گرد و غبار

 به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، بیوک رئیسی بعد از ظهر امروز در نشست مدیران حفاظت محیط زیست استان با اشاره به نقش ادارات حفاظت محیط زیست در شتاب بخشی به ایجاد فضای سبز شهری اظهار کرد: کلانشهر صنعتی تبریز برای رسیدن به استانداردهای فضای سبز نیازمند نهضت درختکاری است که توجه به ضوابط و مقررات محیط زیست می‌تواند سهم قابل توجهی در جبران این کسری داشته باشد.

وی با اشاره به ضرورت تخصیص 10 تا 25 درصد از محدوده معادن و صنایع به ایجاد درختکاری و فضای سبز مشجر تاکید کرد: هر هکتار درختکاری می‌تواند نزدیک به 3 تن اکسیژن در روز تولید کرده و مانع از انتشار 60 هزار تن گرد و غبار در محیط شود که این آمار با توجه به جمعیت بالای شهر و محاصره آن در میان صنایع مختلف، ضرورت توجه جدی به توسعه فضای سبز را نشان می‌دهد.

دبیر کمیته کاهش آلودگی هوای شهر تبریز با اشاره به ضرورت فرهنگ‌سازی و اجرای طرح فلاحت در فراغت در استان تاکید کرد: روحانیون، اساتید دانشگاه‌ها، جوامع محلی و رسانه‌ها نقش موثری در ترویج این نهضت می‌توانند داشته باشند.

وی فرهنگ غرس درخت به مناسبت‌های مختلف همچون تولد اولاد، ازدواج و رویدادهای دیگر را اقدامی اثر گذار در ترویج درختکاری دانست و اضافه کرد: از سال 91 در کنار تمام پروژه‌های کوچک و بزرگ استانی از قبیل احداث جاده‌ها، سدها، صنایع و معادن و حتی مدارس، پیوست احداث فضای سبز را بدون اغماض و متناسب با نوع واحد پیگیری می‌کنیم.

انتهای پیام/س20


نظرات()