تبلیغات
خبر رسان ایران و جهان - استقرار نیروهای امداد و نجات در جاده‌های البرز
دوشنبه 29 اسفند 1390

استقرار نیروهای امداد و نجات در جاده‌های البرز

• نوشته شده توسط: مینا ب

رئیس هلال‌ احمر استان البرز اعلام کرد
استقرار نیروهای امداد و نجات در جاده‌های البرز

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان هلال احمر استان البرز اعلام کرد: در طرح خدمات‌رسانی ویژه به مسافران نوروزی، نیروهای امداد و نجات این سازمان در محورهای برون‌شهری استان البرز مستقر شده‌اند.

خبرگزاری فارس: استقرار نیروهای امداد و نجات در جاده‌های البرز

محمد منتظری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج اظهار داشت: طی سال‌های اخیر هلال احمر به همراه دستگاه‌های مختلف طرحی را تحت عنوان طرح نوروزی در روزهای پایانی سال و همچنین دو هفته نخست فروردین اجرا کرده‌ است.

وی هدف از اجرای این طرح را خدمات‌رسانی به مسافران نوروزی، تلاش برای کاهش خسارات جانی تصادفات احتمالی در جاده‌های برون‌شهری و همچنین امدادرسانی به مسافرانی که بر اثر بلایای طبیعی با مشکل روبه‌رو شده‌اند، دانست.

این مسئول با بیان اینکه طرح فوق در نوروز 91 نیز اجرا می‌شود گفت: تمهیدات لازم برای حضور موثر امدادگران هلال احمر در استان البرز اندیشیده شده است.

وی اشاره به کاهش خسارات جانی تصادفات جاده‌ای در نوروز سال گذشته تصریح کرد: بخشی از این دستاورد مهم به دلیل حضور به موقع و مسئولانه نیروهای امداد و نجات هلال احمر در جاده‌های استان البرز محقق شده است.

* استقرار 10 تیم امدادی هلال احمر در جاده‌های استان البرز

منتظری در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس در کرج مبنی بر اینکه در طرح نوروزی امسال چه اقداماتی از سوی هلال‌ احمر برای خدمات‌رسانی به مسافران انجام می‌شود؟ گفت: ماموریت نیروهای هلال احمر در جاده‌های استان البرز به صورت رسمی از بیستم اسفند ماه آغاز شده است.

وی تصریح کرد: هم اکنون 10 تیم امدادی با تجهیزات در محورهای برون‌شهری استان مستقر شده و آماده امدادرسانی به مسافران نوروزی هستند.

* تجهیز تیم‌های امدادی هلال احمر به امکانات مقابله با سرما و بارش برف

رئیس سازمان هلال احمر استان البرز ادامه داد: این تیم‌ها به صورت شبانه‌روزی در جاده‌ها مستقر شده و با اعلام نیاز از سوی راهداری، پلیس راهور و یا مسافران نوروزی در محل حادثه حضور خواهند یافت.

منتظری افزود: نحوه استقرار این 10 تیم بر اساس میزان تردد خودروها تعیین شده و هشت ایستگاه ثابت و دو تیم سیار تا پایان هفته دوم فروردین 91 ماموریت خود را ادامه خواهند داد.

وی با اشاره به بارش سنگین برف طی روزهای اخیر در جاده‌های کوهستانی استان البرز تاکید کرد: تیم‌های امدادی به تجهیزات مقابله با سرما و برف مجهز هستند.

* حضور 10 پزشک در تیم‌های امدادی هلال احمر البرز

منتظری متذکر شد: همچنین در هر یک از اکیپ‌های مستقر در جاده‌های برون شهری استان البرز، یک پزشک مجرب حضور دارد تا در صورت نیاز به مسافران از جمله سالمندان، بیماران خاص و کودکان حادثه دیده خدمات‌رسانی کند.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد تا با تلاش امدادگران این سازمان و همچنین ماموران دستگاه‌های مختلف، تعطیلات عید امسال شاهد کمترین خسارات جانی و مالی برای مسافران نوروزی باشیم.

انتهای پیام/ک20


نظرات()