تبلیغات
خبر رسان ایران و جهان - به اظهارات آیت الله خامنه ای گوش فرا دهید
دوشنبه 29 اسفند 1390

به اظهارات آیت الله خامنه ای گوش فرا دهید

• نوشته شده توسط: مینا ب

توصیه موسسه آمریکایی به اوباما و غرب
به اظهارات آیت الله خامنه ای گوش فرا دهید

خبرگزاری فارس: ماه پیش آیت‌الله خامنه‌ای پیمان کشورش مبنی بر عدم تمایل به دستیابی به سلاح هسته‌ای را تکرار کرد. ایشان داشتن سلاح هسته‌ای را "گناه"، "بی‌فایده" و "خطرناک" می‌نامد.

خبرگزاری فارس: به اظهارات آیت الله خامنه ای گوش فرا دهید

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری فارس به نقل از اشراف، موسسه کاتو در مقاله ای تحت عنوان «لفاظی‌ های ایران: شنیده ‌ها و ناشنیده ‌ها» به قلم "مالو اینوسنت" نوشت:  مفسرانی که بر این باورند ایران بی ‌دلیل کشوری را بمباران اتمی خواهد کرد، می ‌خواهند از روی لفاظی ‌های ایران به نیات آتی این کشور پی ببرند. مشکل این استدلال در این است که اغلب تنها قسمت ‌هایی از گفته‌ های رهبری ایران به گوش مردم می‌رسد.

این متن راهبردی می افزاید: انتقادهای تلخ ضداسرائیلی که محمود احمدی ‌نژاد رئیس ‌جمهور ایران ایراد کرده، معمولاً کلمه به کلمه نقل می‌شود؛ در حالی که گفته‌های آیت‌الله علی خامنه‌ای رهبر ایران عملاً از سوی غربی ها مورد بی‌توجهی قرار می ‌گیرد. برای مثال، ماه پیش آیت‌الله خامنه‌ای پیمان کشورش مبنی بر عدم تمایل به دستیابی به سلاح هسته‌ای را تکرار کرد. ایشان داشتن سلاح هسته‌ای را "گناه"، "بی‌فایده" و "خطرناک" می‌نامد. پنج‌شنبه گذشته، طبق گزارش‌ها آیت‌الله خامنه‌ای گفته اخیر اوباما را در این باره که وی "فرصتی مناسب" برای استفاده از دیپلماسی به منظور حل مناقشه هسته‌ای ایران می‌بیند، تمجید کرد.

اگر، همان طور که برخی‌ها به ما قبولانده‌اند، لفاظی‌های ایران بازتاب نیات این کشور باشد، پس دولت اوباما باید از این گفته‌های نادر و مثبت استقبال کند.

"میر داگان" که هشت سال ریاست سازمان جاسوسی اسرائیل، موساد را به عهده داشته، در برنامه "60 دقیقه" اعلام کرد که "ایران بسیار منطقی است". هنگامی که از وی خواسته شد بیشتر توضیح بدهد، داگان گفت: "ایران شاید بر اساس آن چه که من تفکر غربی می‌نامم، منطقی نباشد؛ ولی شکی نیست که آنها تمام پیامدهای اعمال خود را مدنظر قرار می‌دهند".

این ارزیابی، بازتاب نظر "ژنرال مارتین دمپسی"   رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا است که به "فرید زکریا"   گفت: "ما بر این باوریم که ایران بازیگری منطقی است و به نظر من به همین دلیل است که ما فکر می‌کنیم مسیری که اکنون پیش گرفته‌ایم، در این برهه معقول ‌ترین راه است".دولت آمریکا باید علناً این گونه گفته ‌ها را به ویژه به اعضای کنگره این کشور تذکر دهد تا از اشتیاق سیری ‌ناپذیر آنها برای جنگ بکاهد.

انتهای پیام/


نظرات()