تبلیغات
خبر رسان ایران و جهان - بهای بلیت موزه‌ها افزایش نمی‌یابد
جمعه 4 فروردین 1391

بهای بلیت موزه‌ها افزایش نمی‌یابد

• نوشته شده توسط: مینا ب

در خراسان رضوی
بهای بلیت موزه‌ها افزایش نمی‌یابد

خبرگزاری فارس: معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: تاکنون هیچ برنامه‌ای برای افزایش بهای بلیت موزه‌ها و مراکز میراث فرهنگی این استان ابلاغ نشده است.

خبرگزاری فارس: بهای بلیت موزه‌ها افزایش نمی‌یابد

  به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، حسین عباس‌زاده صبح امروز در جم خبرنگاران اظهار کرد: در حال حاضر این استان از لحاظ میراث فرهنگی و آثار دیدنی باستانی در رتبه های نخست در میان استان‌های کشور وجود دارد.

وی با تاکید بر این که در ستاد دائمی تسهیلات سفر های خراسان رضوی هر ساله برنامه مدونی در ارتباط با میراث فرهنگی در سطح استان دارد، افزود: اولویت کاری این معاونت نیز رسیدگی و یا احیای آثار مهم و پر بازدید در سطح استان است.

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی تصریح کرد: حرف اول هر کار به وی‍ژه مبحث گردشگری موضوع اطلاع رسانی است.

وی متذکر شد: در همین راستا از مبادی ورودی که گردشگر بیشتری دارد اطلاع رسانی‌های مناسب‌تری صورت می‌گیرد.

عباس زاده با اشاره به وجود مجموعه‌های مختلف فرهنگی و تاریخی به ویژه در شهرستان‌های مشهد، سبزوار و نیشابور در خراسان رضوی خاطرنشان کرد: مجموعه اسرار و کاروانسرای حاج فرامرز خان در سبزوار، آرامگاه خیام، عطار و کمال‌الملک در نیشابور و همچنین باغ نادری، موزه نادرشاه، آرامگاه کلنل محمد تقی خان پسیان و مجموعه توس از جمله این مراکز هستند.

وی تاکید کرد: در این اماکن راهنمایانی با لباس‌های متحد الشکل اقدام به راهنمایی مسافران می‌کنند. معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی با اشاره به افزوده شدن چهار موزه جدید در این استان در سال گذشته گفت: از لحاظ میراث فرهنگی به دلیل شرایط خاص در دوران اسلامی جز استان‌های برتر هستیم.

انتهای پیام/س20


نظرات()