تبلیغات
خبر رسان ایران و جهان - حدود 100 هزار مسافر در خراسان جنوبی اسکان گرفتند
جمعه 4 فروردین 1391

حدود 100 هزار مسافر در خراسان جنوبی اسکان گرفتند

• نوشته شده توسط: مینا ب

/خراسان جنوبی نگین کویر ایران/
حدود 100 هزار مسافر در خراسان جنوبی اسکان گرفتند

خبرگزاری فارس: معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی خراسان جنوبی گفت: در چهار روز اخیر حدود 100 هزار مسافر در خراسان جنوبی اسکان گرفتند.

خبرگزاری فارس: حدود 100 هزار مسافر در خراسان جنوبی اسکان گرفتند

مرتضی عربی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بیرجند با بیان اینکه  ستاد تسهیلات نوروزی امسال پیش‌بینی‌های لازم برای اسکان مسافران به ویژه در محورهای پرتردد از جمله فردوس کرده است، اظهار داشت: در چهار روز اخیر حدود 100 هزار مسافر در خراسان جنوبی اسکان گرفتند که بخش اعظمی در شهرستان فردوس بودند.

وی با تاکید بر بازدید مردم از اماکن دیدنی خراسان جنوبی تصریح کرد: قلعه شاهدژ نهبندان که در پنج کیلومتری شرق شهرستان نهبندان قرار دارد یکی از قلاع زیبای خراسان جنوبی است.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی خراسان جنوبی گفت: این قلعه عظیم سنگی بنایی است دفاعی مربوط به فدائیان اسماعیل و مصالح بنا تماما از سنگ و آجر است که در بعضی از قسمت‌ها سنگ بدون استفاده از ملات بر روی یکدیگر قرار گرفته‌اند.

عربی با بیان اینکه در داخل قلعه فضاهایی نظیر اتاق‌های سربازان، اصطبل، آب انبار، برج‌های دفاعی، حصار انبار آذوقه و سایر قسمت‌های ضروری وجود داشته است، تصریح کرد: طبق بررسی‌های به عمل آمده این قلعه گنجایش 3 هزار نفر را داشته است.

وی اضافه کرد: شالوده این بنا متعلق به دوران ساسانی است که در دوران اسلامی توسط اسماعیلیان خریداری، بازسازی و مورد استفاده قرار گرفته است.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی خراسان جنوبی به مقبره بوذر جمهر قاین اشاره کرد و گفت: این اثر آرامگاه یکی از از عرفای نامدار، سیاستمداران و شاعران قرن چهارم و پنجم هجری قمری است که در پنج کیلومتری جنوب قاین بر دامنه کوه ابوذر قرار دارد.

عربی افزود: در تزئینات داخلی بنا از گچ استفاده شده و نوع کاربندی پیشانی ایوان‌ها به شکل طاق نمای جناغی است و تزئینات گچبری زیر گنبد از زیباترین بخش‌های این بنا محسوب می‌شود.

انتهای پیام/خ۲۰


نظرات()