تبلیغات
خبر رسان ایران و جهان - ورود 2 میلیون مسافر به گیلان
جمعه 4 فروردین 1391

ورود 2 میلیون مسافر به گیلان

• نوشته شده توسط: مینا ب

مدیر کل میراث فرهنگی گیلان خبر داد
ورود 2 میلیون مسافر به گیلان

خبرگزاری فارس: مدیر کل میراث قرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان گفت: تاکنون بالغ بر 2 میلیون مسافر و گردشگر نوروزی وارد گیلان شده‌اند.

خبرگزاری فارس: ورود 2 میلیون مسافر به گیلان

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت امید عزیزی صبح امروز در گشت مشترک با اداره کل تعزیرات حکومتی استان از وضعیت رستوران‌های بین‌راهی، واحدهای اقامتی و هتل‌های محور رشت‌، خمام و انزلی بازدید کرد.

وی، در جریان این بازدید از ورود بالغ بر 2 میلیون نفر مسافر و گردشگر تا روز گذشته در این استان خبر داد و اظهار داشت: بیش از 816 هزار نفر در گیلان اسکان یافتند.

این مسئول ورود و اسکان مسافران در گیلان را نسبت به مدت مشابه نوروز سال گذشته با 20 درصد افزایش عنوان کرد و افزود: در ایام نوروز امسال یک‌ هزار و 34 واحد گردشگری زیرپوشش اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آماده پذیرایی از مسافران شده است.

به گفته وی، این مراکز با ظرفیت 14 هزار و 410 تخت و 47 دفتر خدمات مسافرتی و جهانگردی استان برای پذیرایی و اقامت گردشگران نوروزی آماده است.

عزیزی با بیان اینکه نوروز سال گذشته 6 میلیون و 107 هزار نفر وارد گیلان شده بودند، اذعان داشت: امسال پیش‌بینی می‌شود با توجه به افزایش امکانات و وجود پوشش‌های گیاهی و جاذبه‌های گردشگری و فرهنگی در استان تعداد مسافران نوروزی رشد قابل توجهی داشته باشد.

در بازرسی مشترک مذکور موارد مهمی نظیر بررسی پروانه بهره‌برداری، رعایت نرخ مصوب ابلاغی، بررسی فاکتورهای فروش خدمات، کیفیت  ارائه خدمات گردشگری واحدهای مورد نظر، نظافت و رعایت اصول بهداشتی در سرویس‌های بهداشتی، نمازخانه‌ها و ... مورد ارزیابی قرار گرفت.

همچنین شماره 7732067 -0131 نیز به صورت شبانه روزی برای دریافت شکایات مسافران نوروزی اعلام شده است.

انتهای پیام/خ۲۰


نظرات()