تبلیغات
خبر رسان ایران و جهان - 400 هزار نفر به امامزادگان استان بوشهر مشرف شدند
دوشنبه 7 فروردین 1391

400 هزار نفر به امامزادگان استان بوشهر مشرف شدند

• نوشته شده توسط: مینا ب

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر:
400 هزار نفر به امامزادگان استان بوشهر مشرف شدند

خبرگزاری فارس: مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر گفت: در ایام تعطیلات نوروزی تاکنون 400 هزار نفر زائر و میهمان به امامزادگان استان بوشهر مشرف شدند.

خبرگزاری فارس: 400 هزار نفر به امامزادگان استان بوشهر مشرف شدند

حجت‌الاسلام عباس صداقت امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در بوشهر اظهار داشت: با اجرای طرح آرامش بهاری در اداره کل اوقاف و امور خیریه در مرحله نخست تعطیلات بیش از 400 هزار نفر از امامزادگان استان بازدید کردند.

وی افزود: حدود 400 امامزاده در استان بوشهر شناسایی شده است که حدود 80 مورد از این امامزادگان دارای سند هستند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر اضافه کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه استان بوشهر در راستای فعالیت‌های خود زمینه اسکان 2 هزار و 500 خانوار بوشهری را نیز در منازل موقوفی فراهم کرد.

صداقت با بیان اینکه با بررسی‌های انجام شده در استان حداقل 50 باب مسجد باید احداث شود خاطر نشان کرد: استان بوشهر 200 واقف دارد که 10 نفر از آنها زن هستند، همچنین یک‌هزار و 200 واحد تجاری، 100 واحد صنعتی، 200 واحد کشاورزی، 2 هزار واحد مسکونی، 30 مدرسه،‌ پنج واحد ورزشی و 10 واحد فضای سبز در این استان وقفی است.

وی اضافه کرد: تمام مساجد، حسینیه‌ها و بقاع متبرکه در استان بوشهر زیر پوشش اداره کل اوقاف و امور خیریه قرار گرفته و کار ثبت آنها در دست انجام است.

وی افزود: بیش از 400 امامزاده و بقعه متبرکه نیز دارای هیئت امنا شده و بقیه نیز در دست بررسی برای تشکیل هیئت امنا در این اداره کل هستند.

انتهای پیام/آ30/د1000


نظرات()